Klauzula Informacyjna

Co to jest RODO?

RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE; Dyrektywa obowiązująca w całej Unii Europejskiej chroniąca dane osobowe wszystkich obywateli UE.

Kto jest administratorem moich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma:

Alfa Żurańscy sp. z o.o., sp. kom., ul. Parkowa 1/22, 83-300 Kartuzy

Z kim mogę się kontaktować w kwestiach związanych z przetwarzaniem moich danych osobowych?

We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jaki jest zakres przetwarzanych moich danych osobowych?

W pierwszej kolejności przetwarzane są dane osoby (imię, nazwisko,) która będzie korzystać z Parku Linowego. Jeżeli osobą tą jest dziecko, dodatkowo przetwarzane są dane osobowe rodzica/opiekuna (imię, nazwisko, adres) ,który zgłasza dane dziecko. Dane te są przetwarzane na podstawie Art. 6 ust 1 b) RODO. Ich nie podanie spowoduje niemożność skorzystania z Parku Linowego ze względu na obowiązujące przepisy prawa.

Jaki jest cel przetwarzania Twoich danych osobowych?

Celem przetwarzania jest ustalenie tożsamości osób korzystających z parku,

a także ich prawnych opiekunów, w celu zebrania ich zgody na korzystanie z Parku Linowego, a także poinformowanie w razie wypadku na podstawie Art. 6 ust 1 b), c) i d), a także do wykonania obowiązków prawnych.

Czy Twoje dane są jeszcze jakoś przetwarzane?

Nie prowadzimy profilowania Twoich danych osobowych. Żadne decyzje nie są podejmowane automatycznie. Dane są przetwarzane tylko do obsługi działalności Parku Linowego.

Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?

Korzystamy z zewnętrznych dostawców chmury, a także zewnętrznych firm księgowych i innych podmiotów prowadzących usługi finansowe, a także kadrowe.

Czy Twoje dane są przekazywane poza Unię Europejską

Nie i nie planujemy takiego przekazywania.

Jak długi przetwarzane są Twoje dane osobowe

Przez okres 5 lat licznych od końca roku kalendarzowego w wyniku powstałego obowiązku podatkowego. Okres ten jest wydłużony o dodatkowe 2 lata na wypadek roszczeń prawnych. Łącznie jest to okres 7 lat.

Czy podanie Twoich danych jest obowiązkowe.

Nie – nie jest. Jednak brak wyrażenia zgody na korzystania z Parku Linowego i związany z tym obowiązek przetwarzania danych osobowych uniemożliwia nam świadczenie takiej usługi Tobie.

Twoje prawa a dane osobowe

Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec nas sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. Jeżeli chcesz skorzystać z któregokolwiek z tych uprawnień - skontaktuj się z nami poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

Obowiązek informacyjny

Jeśli podajesz nam dane osobowe osoby trzeciej (np. jesteś opiekunem lub organizatorem wycieczki) ciąży na Tobie obowiązek poinformowania osób, których dane podajesz o informacje przedstawione tutaj.